Conceptual design a 3D modely

Zde se věnujeme a odkrýváme naše rozpracované projekty, nápady, teoretické projekty a designové cvičení. Všechny naše počiny začínají samozřejmě myšlenkou a vzájemnou diskuzí. Nemáme proto žádná omezení. Hranicí je jen naše představivost. Pro první uchopení myšlenky ve 21. století je samozřejmostí 3D modelovací CAD nástroj. Stále se snažíme sledovat trendy i v tomto oboru, byť je to velmi obtížné, neb záběr rozvíjející se grafiky a vývoj 3D softwaru je velmi rychlý. 

  Zde prezentované ukázky mohou být a nemusí následně realizovány. Nicméně každý 3D objekt by měl mít charakter koncepčního designu. Tj. měl by být v zásadě uskutečnitelný. Nezabýváme se jen letadly, ale i občas zabrousíme do jiného odvětví, je možné tedy, že se zde objeví i jiné objekty.

FW-190 studie

FW - 190 studie

Pro motor Moki 250ccm vzniká pomalu návrh tohoto letadla. V tomto případě uvažujeme o full kompozitu. Takže zatím první 3d modelace trupu ve středním rozlišení  pro definici správných tvarů. Zatím bez konkrétního profilu křídla. Jedná se tedy o skicu pro rozměrovou úvahu. Později bude objekt přemodelován ve vyšším rozlišení a doplněn o profil a seřízení. 


 
 
 
 
 
 
 
 

Speedster art deco

Speedster turbofan, art deco look

Jedná se o conceptual design, je to návrh sportjetu - tak trochu jinak. Podklad je koncept pylonových speciálů (gee-bee R3 apod.) pohon je moderní - turbofan. Některé prvky jsou přiznané víc než je třeba, slouží jako designové doplňky směrované k art deco designu. Model je navržený už se skutečnými rozměry včetně vnitřního uspořádání. Je na něm dost práce, ale je uskutečnitelný. Tvar křídel není definitivní, také otázka podvozků je trochu složitější. 

 


 
 
 
 
 
 

Ultradelta

Ultradelta concept

O volných chvílých jsem si pohrával s myšlenkou delty s otevřeným přístupem k motoru. Je to značně profláklá věc a na modelářském nebi létá bezpočet variací. A létá to dobře. Z hlediska účinnosti je to asi nejlepši způsob provozování dmychadla. Proto mě to také láká. Tento 3D model je spíše jen koncept, trochu designerské cvičení, trochu experiment. Ono se toho moc vymyslet na této platformě nedá, je to spíše o detailech, tak jsem si vypůjčil trochu karbonu, trochu křídel a tak trochu barvu Ferrari...


 
 
 
 
 
 

The RC custom jets

Kontaktujte nás

Ing. Petr Hnízdil

petrhnizdil@seznam.cz

+420 774 789 767

Michal Holman

michalholman@seznam.cz

+420 603 454 754

provozuje:

FSC Group s.r.o.

IČO: 27195902